DFCitas

Jei turi dėmesio vertų istorijų, kuriomis norėtum pasidalinti, ar domina rašymas mūsų komandoje - parašyk info@dfcitas.lt Jei turi dėmesio vertų istorijų, kuriomis norėtum pasidalinti, ar domina rašymas mūsų komandoje - parašyk info@dfcitas.lt

Daniel’ui Craig’ui viskas aišku – ne tik kino ekrane, filmui „nudrėbus“ gudrų siužetinį posūkį, bet ir gyvenime. Praleidus 15 metų darant kaskadinius triukus didžiausiose veiksmo filmų franšizėse, koks tolimesnės karjeros žingsnis gali būti labiau sveikintinas ir atpalaiduojantis, nei visiška rolės priešingybė tai, kuri jį išgarsino?

Besišypsantis, žaismingas, bet visuomet racionalus detektyvas Benoit Blanc’as, susidorojantis su nusikaltėliais naudojantis išmintimi, o ne kumščiais, sugrįžta dar vienai Agata Kristiškai bylai, visiškai nesusijusiai su 2019-ųjų pirmtako Ištraukti peiliai įvykiais. Šiame tęsinyje jis yra pakviečiamas technologijų pasaulio giganto-filantropo (vaidina Edward Norton) praleisti savaitgalį atokioje saloje su „trikdytojų“ šutve ir pažaisti nekaltą žmogžudystės žaidimą.

Vienintelė problema: milijardierius nekvietė pono Blanc’o atvykti. Tad kas tai padarė jo vardu? Ar jau reikia pradėt nerimauti? Ar visas šis sambrūzdis turi užslėptų motyvų? Ir ar tai „Mona Liza“ kabo svetainėje už neperšaunamo stiklo?

Pelnius pripažinimą po Looper (2012) ir sulaukus visokeriopų atsiliepimų dėl The Last Jedi (2017), režisierius Rian’as Johnson’as matomai surado saldžią vietelę Ištrauktų peilių visatoje – asmeninėje smėlio dėžėje, kur tik jis yra atsakingas už filmo toną ir laisvai lankstomas taisykles.

Be abejo, Ištrauktų peilių paslaptis turi klasikinių, visiems šio (whodunnit) žanro pretendentams aktualių elementų: netikėta turčiaus mirtis su tuzinu už nugaros dantį griežiančių priešų. Neįprastos konstrukcijos pastatas, pilnas mįslių, užslėptų mygtukų ir žaidimų. Dešiniosios detektyvo rankos rolei pasisiūlanti pagalbininkė nekaltomis akimis. Ir žinoma, nuostabus ansamblis dviveidžių individų, kuriems labiau už viską patinka neapykanta (Dave Bautista, „geriausias šių dienų aktorius, atkeliavęs iš imtynių industrijos“ (pasak režisieriaus), ir kaip niekad žavi Kate Hudson, šį kartą gavo daugiausiai pasismaginti iš visų).

Tačiau viena svarbiausių, iš minios filmą išskiriančių savybių yra jo aktualumas. Be to, jog pasakojimas vyksta globalinio karantino laikotarpiu ir juoko forma užgaulioja tam tikras garsenybes – vienas akivaizdžiau, kitas laikantis saugaus, karantininio atstumo – veikėjai taip sėkmingai primena tam tikrus influencerius su savo absurdiškomis kvailystėmis, jog galėtum pamanyt, kad Ištrauktų peilių paslaptis buvo pastatytas praėjusią savaitę, o ne prieš du metus.

Ištrauktų peilių paslaptis yra itin intriguojanti, linksmai susukta mįslė, varoma veikėjų ginčytinais sprendimais ir prielaidomis bei priverčianti žiūrovą atidžiai stebėti kiekvieną kadrą (ir tarp jo eilučių); mįslė, kur kiekviena filmo detalė turi svarbų tikslą ir prisideda prie genialios filmo kulminacijos. Kas čia žino: galbūt vieną dieną Ištrauktų peilių paslaptis prisiminsim su tokia pačia atgaiva, kaip ir Agatos Kristi „Puaro“.