fbpx

Kas tas DFCitas?

Tekstas miršta ir niekas to nepaneigs. Visiems reikia greitai pasiekiamos, lengvai suvirškinamos informacijos – antraip ji nugrimzta į socialinių tinklų „savartyną“, kuriame per kelias sekundes pakankamai dėmesio pritraukti nesugebėjęs straipsnis kartu su nepakankamai įtraukiančia, egzotiška ar netinkamu filtru „apvilkta“ foto ir dar keliomis memėmis bus amžinai pamiršta, skirta tik kibernetines dulkes rinkti. Tad nenuostabu, kad laisvą laiką labiau už pinigus vertinanti dabartinė karta visur skuba, viską daro, visko nespėja. Kas galėjo pagalvot, jog kada nors Mes klausysime tris kartus paspartintų audioknygų, pokalbių laidų ar vartosim narkotikus mažomis dozėmis tik tam, kad jaustumėmės laimingesni, produktyvesni? Skamba lyg mokslinė fantastika, o mūsų vargšės smegenys, visais įmanomais būdais bandančios išgimdyti dopaminą, jos padarinys. Aišku, mūsų tūkstantmečio karta (taip, taip, ir gerais ir blogais žodžiais minimi millenialsai!), nors ir sunkiai pavejama, sunkiai suprantama – vieną dieną Mums patinka avokadų užtepėlės, kitą jau nebe,- bet Netflix‘as bei kitos Dievo siųstos programėlės, atrodo, Mus vienintelės supranta ir viską pateikia lyg ant kibernetinės lėkštutės. Galėčiau, kaip koks senolis, grūmojantis ranką į per didelės raiškos TV ekraną, pradėt vardint visus dalykus, kurių vis dar iki šiolei nesuprantu – kriptovaliuta, visokie IQOS‘ai „šmaikiusai“, lyg ant medžio augantys, elektriniai paspirtukai, dominuojantys gatves. Bet priešingai nei mūsų tėvai, seneliai, aš Jums siūlau kai ką įdomiau.

Nepaslaptis, jog kibernetinė revoliucija lyg koks Bengališkas taifūnas, mėto Mus tai aukštyn, tai žemyn, kartais atsiunčiantis tokius stebuklus kaip 3D spausdintuvas ar saulės baterija; bet kartais prasiaučiantis pro mūsų ir taip pakankamai sutrikusį širdies ritmą su George Orwell‘o „1984-uosius“ menančiais scenarijais, kaip tuomet, kai Snowden‘as visam Vakarų pasauliui sugirdė karčios tiesos „piliulę“ apie mūsų privatumą, vertą tiek pat kiek karučiais vežama 23-ųjų Vokietijos markė, ar kai choreografiškai pasiruošusių moksliukų komanda penktadaliui Ukrainos atjungė elektrą vos ne pirštų spragtelėjimu.

Mes Jums negalime pasiūlyti prieglobsčio nuo visų kibernetinių pavojų ar nuspėti, kokios viską aukštyn apverčiančios naujovės laukia rytoj. Bet jeigu Jūs žingeidžiai domitės filmais, literatūra, Vakarų kultūra, muzika, keistais pasaulio kampeliais, o mūsų nenustygstančioj visuomenėj ieškot vienokios ar kitokios metamorfozės formos sielai, siūlome štai ką – prisijunk prie Mūsų. Prisijunk prie DFCito.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Kilti viršun