fbpx

Kas tas „DFCitas“?

Tekstas miršta ir niekas to nepaneigs. Visiems reikia greitai pasiekiamos, lengvai suvirškinamos informacijos antraip ji nugrimzta į socialinių tinklų „savartyną“, kuriame per kelias sekundes pakankamai dėmesio pritraukti nesugebėjęs straipsnis kartu su nepakankamai įtraukiančia ar netinkamu filtru „apvilkta“ foto ir dar keliomis memėmis bus amžinai pamiršta, skirta tik kibernetines dulkes rinkti. Nenuostabu, kad laisvą laiką labiau už pinigus vertinanti dabartinė karta visur skuba, viską daro, visko nespėja – kas galėjo pagalvot, jog kada nors klausysime tris kartus paspartintų audioknygų, pokalbių laidų ar vartosim narkotikus mažomis dozėmis tik tam, kad jaustumėmės laimingesni ar produktyvesni? Skamba lyg mokslinė fantastika, o mūsų vargšės smegenys, visais įmanomais būdais bandančios išgimdyti dopaminą – jos padarinys.

Mūsų tūkstantmečio karta nors ir sunkiai pavejama, sunkiai suprantama (vieną dieną mums patinka avokadų užtepėlės, kitą – jau nebe), bet Netflix‘as bei kitos Dievo siųstos programėlės, atrodo, Mus vienintelės supranta ir viską pateikia lyg ant kibernetinės lėkštutės. Galėčiau, kaip koks senolis, grūmojantis ranką į per didelės raiškos TV ekraną, pradėt vardint visus dalykus, kurių vis dar iki šiol nesuprantu – kriptovaliuta, NFT, visokie IQOS‘ai, lyg ant medžio augantys elektriniai paspirtukai, dominuojantys gatves. Bet priešingai nei mūsų tėvai ir seneliai, mes Jums siūlome kai ką įdomiau.

Nepaslaptis, jog kibernetinė revoliucija, lyg koks Bengališkas taifūnas, mėto Mus tai aukštyn, tai žemyn, kartais atsiunčiant tokius stebuklus, kaip 3D spausdintuvas ar saulės baterija; bet kartais prasiaučiantis pro mūsų ir taip pakankamai sutrikusį širdies ritmą su George Orwell‘o 1984-uosius menančiais scenarijais (kaip tuomet, kai Edvardas Snowden‘as visam Vakarų pasauliui sugirdė karčios tiesos „piliulę“ apie mūsų privatumą, vertą tiek pat kiek karučiais vežama 1923-įųjų Vokietijos markė, ar kai choreografiškai pasiruošusių moksliukų komanda penktadaliui Ukrainos atjungė elektrą vos ne pirštų spragtelėjimu).

Mes Jums negalime pasiūlyti prieglobsčio nuo visų kibernetinių pavojų. Negalime nuspėti, kokios viską aukštyn apverčiančios naujovės laukia kitą savaitę. Bet jeigu Jūs žingeidžiai domitės kultūra, o mūsų nenustygstančioje visuomenėj ieškot vienokios ar kitokios metamorfozės formos sielai, priešnuodžio nuo tik apie paspaudimus tegalvojančiai greitajai žiniasklaidai, siūlome štai ką – skaitykit „DFCitas“. Pažadame, jog nesižvalgysit atgal.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Į viršų