fbpx
meandi; drip; muzikinis klipas; eurovizija; premjera; video; muzika;

Grupė MEANDI karantiną nudažo pastelinėmis spalvomis naujuoju muzikiniu klipu “DRIP”

Kai du mėnesius iš eilės gyveni slogia, nežinomybės pilna, karantino nuotaika, nori, nenori, susiduri su kultūriniu badu. Negelbėja nei susikaupusi knygų krūva, savo neįveikiama esybe vis labiau ir labiau gąsdinanti (kad tave skradžiai Márquez’ai! Su tavim susimatysim sekančio karantino metu…), nei seni muzikiniai įrašai; o vakaras su dar vienu Netflix’o serialu – nemaniau, kad kada taip pasakysiu – jau lenda per gerklę.

Beprotiškai išsiilgus (gyvos) kultūros ir muzikinių renginių, kurių neatstoja nei kassavaitiniai livestream’ai, kurių metu netiesiogiai gauni pabendrauti, padainuoti, su mylimais atlikėjais, atrodo, nustoji normaliai funkcionuoti. Šią savaitę Europa gyventų “Eurovizijos” ritmu, tačiau, dėl koronaviruso sukeltos epidemijos, svarbiausias metų muzikinis renginys, pirmą kartą per savo gyvavimo istoriją, nuplaukė. Ir, žinoma, tai turėjo nutikti būtent šiais metais, kai, pasak daugelio muzikos kritikų bei Eurovizijos ekspertų, lietuvių atranka buvo stipriausia per pastaruosius metus. Thanks corona!

Eurovizija, kaip žinia, sukelia dvejopas mintis: vieni ją keikia iš paskutiniųjų; kiti laukia, nesulaukia, kiekvienais metais vyksiančio šou, su pompastiškais kostiumais, vienkartinėm šukuosenom ir High School Musical menančiais pasirodymais. Giliau pasikapsčius supranti, kad Eurovizija nėra vien tik blizgučiai ir konfeti – tarp šabloniškų pop muzikos kūrinių gali atrasti ir tikrų perliukų.

Vienas iš jų, mieli skaitytojai, yra hip-hop’o atlikėjas MEANDI.  Akylesni melomanai šio muzikanto vardą girdi ne pirmą kartą. Tačiau didesnei daliai klausytojų jis tapo žinomas dėl puikaus šių metų pasirodymo atrankoje su itin žaismingu kūriniu “Drip“.

Visos komandos tikslas buvo tiek sau, tiek žiūrovams, įrodyti, kad ir su mažais resursais galima gauti norimą kūrybinį rezultatą – tereikia tik užsidegimo ir laiko.

Stebint praėjusių metų Eurovizijos finalo įrašus, taip bandant išmesti iš galvos šią savaitę LRT kanale egzistuojančią tuštumą, iš paskutiniųjų bandom susigyventi su mintimi, jog viskas baigta – geriau pradėti skaičiuoti dienas iki kitų metų renginio. Tačiau praėjus daugiau nei keturiems mėnesiams po nepažabotos energijos MEANDI prisistatymo tiesioginėje televizijoje, hip-hop’o atlikėjas gerbėjus ragina nenukabinti nosies – lyg iš giedro dangaus, “pasibeldė” į mūsų portalo duris ir supažindino su konkursinės dainos muzikiniu klipu, kuris, tenka pripažinti, tikrai sumažina širdgėlą.

Nors MEANDI, kaip ir dauguma muzikantų šiuo metu, koncertuoti negali, tačiau kurti nesustoja. Vaikinas džiaugiasi, jog karantinas tapo puikia proga užbaigti klipo “Drip” kūrybinius darbus. “Šio vaizdo klipo kūrybinis procesas truko beveik metus. Nors filmavimo darbai buvo įgyvendinti per vieną dieną, pats pasiruošimas ir post-produkcija pareikalavo labai daug laiko. Didžiausiu iššūkiu tapo montažas ir vizualiniai efektai, nes siekiant kokybiško rezultato privalėjome išdirbti kiekvieną kadrą, o viena sekundė, kaip žinoma, kadrų turi net 24. Nespėjome “Drip” klipo parodyti Lietuvos Eurovizijoje, tačiau finišuojame didžiosios Eurovizijos finalo savaitgalį”, – pasakoja MEANDI.

meandi; drip; muzikinis klipas; eurovizija; premjera; video; muzika;

O laukti buvo verta. Ryškiomis spalvomis scenoje išsiskiriantis atlikėjas taip pat džiaugiasi, kad, kuriant klipą, dirbo su talentingais bendraminčiais. “Visos komandos tikslas buvo tiek sau, tiek žiūrovams, įrodyti, kad ir su mažais resursais galima gauti norimą kūrybinį rezultatą; tereikia tik užsidegimo ir laiko. Sakau “ačiū” kartu su manimi klipą režisavusiam Karoliui Kirijenko, vizualinių efektų meistrui, Mantui Beginskui, spalvų korekcijas atlikusiam Karoliui Labučiui ir operatorių komandai “Kolibri” “. Išties, “replay ” mygtukas sukosi ir sukosi nepadoriai daug kartų; tačiau ši muzikinė “šviežiena” prikelia kokybiško bei modernaus vaizdo ir garso išsiilgusias širdis. MEANDI tikisi, jog dainos skambesys nustebins ne vieną geros muzikos mylėtoją.

Atlikėjo planuose – naujo kūrinio premjera, kuri, žinant artimiausius MEANDI pasirodymus, gali būti jau visai ne už kalnų. Iki tol skaičiuojam paskutines karantino dienas ir džiaugiamės šiuo žaismingu debiutu.

Būsima filologė, stipriai mylinti ir taip pat stipriai dėl visko išgyvenanti. Neįsivaizduoja gyvenimo be roko muzikos, teatro ir naktinių pasivaikščiojimų
Posts created 13

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Į viršų